Testowanie z Kokardką

Jeszcze w grudniu zeszłego roku zapisałam się do Klubu Testerów Kokardki. Z trzech wzorów zaproponowanych przez redakcję gazety wybrałam wzorek Wilgi. Dostałam oprócz zestawu katalog firmy oraz gazetkę robótkową „Kram z włóczkami”.

W skład zestawu wchodzi:
– schemat czarno-biały,
– kawałek białej kanwy 14 ct,
– mulina DMC posortowana według symboli,
– igła z tępym czubkiem.

Dodatkowo dostałam kwadratową rameczkę 10×10, idealną do obrazka.

Jpeg

Jpeg

Zalecono aby haft rozpocząć od środka, wyznaczenie środka nie sprawiło mi żadnych kłopotów. Haftowało mi się całkiem przyjemnie, chociaż trzy wieczorki poświeciłam na ten haft, ale tak z doskoku. Schemat jest czytelny, ale w jednym miejscu na symbol nici nakłada się kontur i trzeba chwilkę pomyśleć jaki to jest symbol. To może dla początkujących hafciarek być małym kłopotem. Konturki robiłam troszkę po swojemu, bo nie zawsze pokrywały się z kratkami i troszkę sprawiały kłopot, ale efekt końcowy podoba mi się. Oprawienie w ramkę nie stanowiło żadnego kłopotu, wystarczyło tylko odpowiednio przyciąć kanwę i obrazek gotowy.

Jpeg

Jpeg

A tu już oprawiony hafcik:

Jpeg

Podsumowanie: zestaw w dobrej cenie, bo 12,90, zawierający wszystko co potrzeba do wyhaftowania obrazka, wprawionej hafciarce nie sprawi kłopotu, zaś początkująca może mieć mały kłopot z nakładającym się konturem na symbol nici.

Pani Annie z redakcji Kokardki bardzo dziękuję za możliwość testowania tego ptaszkowego obrazka.

 

8 myśli nt. „Testowanie z Kokardką

Możliwość komentowania jest wyłączona.